Dr Numb Tatuazh dhe Body Piercing Udhëzues

Kjo faqe do të ju vënë në rrugë të drejtë për të mësuar në lidhje me tatuazhet dhe / ose Piercings trupit në një format të thjeshtë, por të plotë. Këto artikuj janë të dizajnuara me fillestar në mendje dhe janë të shkruara në mënyrë që të sigurojnë informacionin e nevojshëm pa qenë tepër i rëndë me detaje të panevojshme.

DR. Numb krem i ditës mjet anastezik

Mjet anastezik ditës Tatuazh
Depërtues Tatuazh Shkarkimi
Flokeve Shkarkimi Depilim
Kozmetikë përhershme Procedurat e tjera të vogla kirurgjike

Body Piercing 101

Tatuazh 101


Body Piercing 101 - Planifikimi, Getting dhe Kujdesi për një ylli i ri

Nëse jeni të interesuar në marrjen e një shpues i trupit, por nuk janë të sigurt ku të fillojë, ju jeni në vendin e duhur. Këto faqe do t'ju ndihmojë të mësojnë bazat e shpues i trupit për t'ju ndihmuar të ketë një përvojë të mirë.
Si të sigurtë Zgjate një Depërtues
Nëse jeni të interesuar në shtrihen një mprehtë, ka gjëra që ju duhet të dini para se të bëni një vendim përfundimtar. Ky artikull diskuton mënyrat më të mira dhe më të këqija për të shtrihet një mprehtë dhe ofron sugjerime se si për të përcaktuar nëse shtrihen është zgjedhja e duhur për ju.
Body Piercing Bazat për fillestar
Nëse jeni duke menduar në lidhje me marrjen e një shpues i trupit dhe keni pyetje ju duhet përgjigjur, ky indeks do t'ju çojë në informacionin që ju nevojitet.

All About dalë Martesore
Në përgjigje të email shumta që kam marrë, këtu janë më të zakonshme pyetjet thith mprehtë përgjigje.
Pyetjet e turpshme!
Ka disa pyetje në lidhje me marrjen e një tatuazh apo mprehtë që janë të vështira, madje edhe e turpshme, për të pyetur. Por kjo nuk do të thotë se ata nuk janë të vlefshme dhe të rëndësishme. Këtu ju do të gjeni ato pyetjet, dhe u përgjigj për ju.
Gjenital Martesore për burrat dhe gratë
Nëse jeni duke menduar në lidhje me marrjen e një mprehtë në rajonin tuaj gjenital, ka disa gjëra që ju duhet të konsideroni të parë. Zbuloni se çfarë Piercings janë në dispozicion dhe çfarë rreziqet e mundshme dhe kufizimet shkojnë me secilin prej tyre.
Si mund të shpallë labret?
Kjo mund të duket si një pyetje pa kuptim, derisa ju të gjeni përgjigje.
Si për të hapur dhe Ndryshimi bizhuteri juaj CBR
CBRs (unaza bead rob) mund të jetë lloj i ndërlikuar marrë jashtë dhe të vënë në. Edhe pse ajo është gjithmonë e këshillueshme për të lënë piercer tuaj të bëjë atë për ju, aty vjen një kohë kur të gjithë ne duhet të ndryshojë vetë bizhuteri tonë. Të paktën të mësojnë se si ta bëni atë të drejtë në mënyrë që ju të mos dëmtojë veten ose prish bizhuteri tuaj.
Piercing - The vs Gun Gjilpërave
Ylli armë është përdorur gjerësisht në qendër dhe dyqane - dhe artistë profesional mprehtë duan të shohin atë të ndaluara. Pse? Find out pse armë është aq e rrezikshme dhe se si gjilpërë krahason.
Depërtues Galeria
Nëse ju doni të merrni ide për Piercings, ose ju thjesht duan të shohin se si një mprehtë të veçantë duket në "jetën reale", shikoni galerinë. Fotografitë e paraqitura nga tifozët dhe artistëve nga e gjithë bota.
Martesore për fillestar
Ky udhëzues për Piercings konvencionale do të merrni ju keni filluar në drejtimin e duhur. Zbuloni se çfarë ju duhet të dini para se ju le një i huaj thes vrima në ju.
Martesore e veshit - Çfarë dhe ku ata janë
A e dini se sa Piercings mundur janë në një vesh të vogël? A e dini kërmill tuaj nga Daith tuaj? Nëse jo, ky udhëzues të detajuar informacion në vesh është për ju.
Ju duhet Këshillë Tattoo juaj apo ylli Artisti?
Nëse ju tip tatuazh tuaj apo ylli artist? Zbuloni se çfarë profesionistët mendoni për këtë dhe se si ju mund të japin informacion më të mirë, pa shpenzimet e një cent shtesë.

Tatuazh 101 - Planifikimi, Getting dhe Kujdesi për një tatuazh

Nëse jeni të ri për idenë e gjetjes së një tatuazh, ka shumë më tepër ju duhet të dini se sa vetëm atë të projektimit që ju doni të merrni. Ja bazat që ju duhet për të mësuar para se të marrë rënie.
Si për të marrë një pamje të mirë të pastër e tatuazh tuaj
Duke marrë një foto të mirë, të pastër e tatuazh tuaj nuk duhet të jetë e vështirë, por ka shumë gabime njerëzve të thjeshtë e bëjnë që rezultati në fotot e këqija të cilësisë. Ja disa këshilla se duke marrë një e shtënë e tatuazh tuaj që punon drejtësi e artistit.
Tatuazh mirësjelljes - një tatuazh Artist Shfryn Rreth Klientë pasjellshëm
Kur një artist tatuazh bën një gabim, ajo bëhet lajm titull. Por shumica e artistëve tatuazh të merren me një shumë të klientëve të bezdisshëm në baza ditore dhe askush nuk i kushton vëmendje. Çdo tani dhe pastaj, një artist merr në pikën ku ata kanë marrë sa më shumë që ata mund të trajtojë dhe ata kanë për të çarë e xhaketës. Dhe në mes të fjalëve mallkojë dhe yelling, ka fjalët e urtësisë që të gjithë ne duhet të marrë në zemër. Këtu janë disa perla të urtësisë nga një artist tatuazh në buzë.

Complete Guide për të Getting një tatuazh
Nëse keni pyetje në lidhje me marrjen e një tatuazh, kjo është ajo ku ju do të gjeni përgjigjet.
E cila dhemb më shumë - Përkufizimin ose mbrojtje nga drita?
A mbrojtje nga drita e një tatuazh të dëmtojë më shumë ose më shumë se përshkruan?
Getting një tatuazh - The proces hap pas hapi
Foto dhe explanantions të gjithë procesin e gjetjes së një tatuazh të plotësojë dokumentet tuaja për të ecur me bojë të freskët të ri.
Udhëzues fillestar për të Getting një tatuazh
Ku të fillojë dhe çfarë të bëni në lidhje me marrjen tatuazh tuaj të parë. Përgjigjet në pyetur shpesh pyetje, dhe informacion lifesaving ju nuk e di edhe ju nevojitet.
Flash Faux Pas Tatuazh dhe rregulla të mirësjelljes
Disa njerëz janë bërë shumë dembel dhe të mbështeten së tepërmi në flash për zgjedhjen e synimet e tyre tatuazh - ose më keq, ata vjedhin dikush tatuazh tjetër.
Dhurimi i gjakut dhe Tattoos
Për fat të keq, tatuazhet e reja dhe dhurimi i gjakut thjesht nuk përzihen. Nëse jeni duke konsideruar ose një në të ardhmen e afërt, këtu është një ushqim për të menduar.
Arti trupit për fillestar
Ky tipar është i dizajnuar vetëm për fillestar. Ajo i përgjigjet pyetjes më të kërkuar dhe madje disa gjëra që ju nuk e kuptojnë që ju duhet të dini. Mëso se si të zgjedhin një studio të pastër dhe një artist me reputacion për të mbajtur nga marrja e një sëmundje apo tatuazh të keqe.
Bullsh% #! - Semi Tattoos përhershme
Pavarësisht nga thashethemet se ka një lloj tatuazh gjysmë të përhershëm që zgjat vetëm disa muaj apo vite, kjo është asgjë më shumë se një scam.
Blerësi Kujdes: dini se çfarë jeni Getting
Para se të merrni atë tatuazh e bukur kineze apo Kanji, sigurohuni që ju e dini saktësisht çfarë ju jeni duke marrë ose ju mund të përfundojë të kuqe në fytyrë.
Bindur prindërit tuaj?
Ju doni një tatuazh apo piercing vërtetë keq, por Mami dhe Babi thonë se nuk ka. Si mund të bindë ata për të ju lejojnë të marrë atë bërë? Këtu janë disa këshilla të dobishme për arsyetimin me folks.
Pyetjet e turpshme!
Ka disa pyetje në lidhje me marrjen e një tatuazh apo mprehtë që janë të vështira, madje edhe e turpshme, për të pyetur. Por kjo nuk do të thotë se ata nuk janë të vlefshme dhe të rëndësishme. Këtu ju do të gjeni ato pyetjet, dhe u përgjigj për ju.
Sa Really Hurt ???
Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me dhimbje të përfshirë në marrjen e një tatuazh, le këtë ndihmë që ju vënë mënjanë frikën tuaj. Kjo ju ndihmon për të vënë dhimbjen në perspektivë dhe do t'ju japë gjëra të tjera për të përqëndrohet në.
Ink Kimi - Çfarë është në tatuazh tuaj?
Çfarë ju nuk e dini mund të ju lënduar - nga Kimi Guide, Anne Marie Helmenstine.
Anesthetics Topical si krem ​​EMLA dhe lidocaine janë produkte të mrekullueshme për pacientët mjekësore, por ata kanë ndonjë vend në industrinë tatuazh?
Dëshmi personale dhe Eksperienca
Ende nuk jeni të sigurt? Lexoni këto përvoja dhe për të marrë disa këshilla praktike nga e tjera që kanë tashmë "qenë atje".
Ju duhet Këshillë Tattoo juaj apo ylli Artisti?
Nëse ju tip tatuazh tuaj apo ylli artist? Zbuloni se çfarë profesionistët mendoni për këtë dhe se si ju mund të japin informacion më të mirë, pa shpenzimet e një cent shtesë.
Tatuazh Galeria
Nëse jeni duke kërkuar për ide për tatuazh tuaj, shikoni galerinë. Shfletoni nëpër fotografitë e artit tatuazh paraqitur nga artistë dhe tifozët nga e gjithë bota. Shih punën e bukur nga disa nga artistët më të mirë.
Tattoos dhe rrezitje
Nëse keni tatuazhe që ju dëshironi për të mbajtur në kërkim të bukur, ju mund të dëshironi të mendojnë dy herë para se të lahet diellit ose vizitoni krevat tanin.
Tattoos: Asnjë Duart, Jo këmbët, No Face - Pse?
Shumë studiot kanë politika kundër duke bërë tatuazhe në duart, këmbët ose fytyra. Disa artistë të ndjehen të fuqishëm të mjaftueshme në lidhje me atë për të kthyer poshtë mundshëm për biznes duke refuzuar për të bërë këtë lloj të tatuazh. Por, çfarë është punë e madhe?
Procesi Tatuazh
A nuk e di se çfarë të presin? Ky artikull tregon ju hap pas hapi, me fotografi, saktësisht se si një tatuazh është aplikuar nga fillimi në fund.
Pesha luhatje dhe Stretch Marks
Më shumë përgjigje për pyetjet tuaja të turpshme, fokusi i kësaj jave është në luhatje në peshë dhe shënon shtrirje. Si mund të ndikojë në një tatuazh ekzistues, dhe mund të zgjas shënon të tattooed mbi?
Çfarë duhet të dini Rreth Ta Moko (Maori) Tatuazh
Ata thonë se imitimi është forma sinqerta e lajka. Në disa raste, kjo është e vërtetë. Por ka edhe raste kur imitim nuk është në të vërtetë një fyerje, lajka. Maori Ta Moko është një nga ato raste.
Kur është e sigurt për Shave Përsëri?
Kashtë mund të jetë itchy dhe i bezdisshëm, por ai i sigurt rreh një tatuazh mbytur nga rroje parakohshme.

Komentet janë të mbyllura.